Tropicai Panenský kokosový olej bio 340 ml

Tropicai Panenský kokosový olej bio 340 ml

Kosmetika a zdraví | Kosmetika | Tělová kosmetika | Tělové peelingy

Cena: 326,0 CK

Všestranné využití kokosového oleje jak v péči o pokožku, vlasy, ale i ve studené a teplé kuchyni. Nerafinovaný kokosový olej je přirozeně bohatý na nasycené mastné kyseliny a další zdraví prospěšné látky, často bývá dokonce nazýván „nejzdravějším olejem na Zemi“. Panenský kokosový olej Tropicai se za studena lisuje z ořechů sklizených na Filipínských bio farmách.

Firma Tropicai zpracovává výhradně čerstvé, ručně sklizené ořechy. Čerstvá kokosová dužina se naseká, a po té se z ní lisuje olej.Teplota při lisování oleje nesmí překročit 44°C. Po důkladné filtraci získáme krystalicky čistý olej s delikátním aroma kokosu.Panenský kokosový olej kapalní při teplotě okolo 25°C. Při nižších teplotách si zachovává svoji pevnou nebo krémovitou konzistenci. Jeho unikátní vlastnosti a specifickou vůni oceníte i při přípravě čokoládových desertů a různých pomazánek.  

Panenský kokosový olej je ideální volba pro zdravou kuchyni. Díky zvláštní molekulární struktuře zůstává kokosový olej stabilní i při vysokých teplotách. Proto je kokosový olej velmi snadno stravitelný. Naše tělo ho zpracovává podobně jako sacharidy-rozkladem na glukózu dochází k postupné, avšak poměrně rychlé přeměně na energii. Neusazuje se v cévách jako jiné tuky. Proto ho dietologové doporučují pro osoby trpící diabetem a kardio-vaskulárními chorobami. Doporučit ho lze i při redukční dietě.

Panenský kokosový olej je lehce stravitelný a je bohatý na mastné kyseliny, které se v něm vyskytují především ve středně dlouhých řetězcích. Středně dlouhé řetězce (MCT - Medium Chain Triglycerides) mastných kyselin jsou pro lidský organismus snadno stravitelné a zároveň umožňují postupné uvolňování energie během dne, proto je kokosový olej tak oblíben u sportovců. MCT mají schopnost stimulovat metabolismus, podporují vstřebávání dalších látek, například esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní stravě nedostatek.

Obsahuje kyselinu laurovou a proto je vhodný i k péči o pokožku a vlasy. Olej hydratuje a regeneruje suchou pokožku, jeho účinky naplno oceníme po slunění.  

Doporučené použítí:  Masáž těla - vmasírujte do vlhké pokožky po sprchování, nebo koupeli. Následně se osušte. Vlasový zábal - vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit minimálně 30 minut, po té vymyjte šamponem. Kulinářství - je zdravou náhradou pro vaření, smažení i pečení. Je skvělou alternativou pro ayurvédskou a vegetariánskou kuchyni. Jako náhradu másla ho mohou používat lidé s alergií na mléko.

Složení: 100% Cocos nucifera bio.

Firma Tropicai je německá firma, která se již mnoho let zabývá výrobou a zpracováváním panenského kokosového oleje z ekologického zemědělství na Filipínách a Solomonských ostrovech. Zakladatelka firmy paní Christine Grotendiek vykupuje kokosový olej zejména od malých farem sdružených do projektů Ecocert Fairtrade. Panenský kokosový olej Tropicai se za studena lisuje z čerstvě sklizených ořechů. Jeho složení je díky tomu naprosto jedinečné, obsahuje okolo 50% kyseliny laurové a velký podíl kyseliny kaprylové.

Tropicai Panenský kokosový olej bio 340 ml eshop >>Další zboží:

Natura Siberica Ledový cukrový tělový peeling 370 ml

Natura Siberica Ledový cukrový tělový peeling 370 ml

Ledový cukrový peeling na tělo Natura Siberica napomáhá lepšímu prokrvení, zpevnění pokožky a eliminaci projevů celulitidy. Organický zimozel severní tonizuje a pomáhá zlepšit imunitu pokožky, zvyšuje drenážní účinek. Olej ze semínek maliny arktické stimuluje syntézu ko.. zjistit více >>Kuchynské koberčeky